Bültenler

ASIRLARDIR BİZİMLE: TAHTA KAŞIK!

Ustalık, kültür, emek ve yemek. Bir tahta kaşık Anadolu'da kesinlikle bir kaşıktan fazlasını ifade ediyor. Metro Türkiye, İKSV 6. Tasarım Bienali "Okullar Okulu"nda "Sindirim Okulu"nun tema sponsoru oldu. "Tasarımı Kaşıkla" tahta kaşık tasarım yarışmasının sonuçları ile birlikte mutfağımızın bugününü kutlayacağımız 25-26 Ekim'de, Gastronometro'da tahta kaşıkları baş tacı yapıyoruz. Gelişmeler için sizi sosyal medya hesaplarımıza bekliyoruz.

 

-Ekim 2018

WINTER IS COMING!

A-töl-ye! Bizim anlatmaya, sizin uygulamaya doyamadığınız o güzel saatler nice yeni konseptle geliyor. Gastronometro Kış Atölyeleri Aralık ayından itibaren dolu dolu sizlerle. Filmlerden çıkma bir Yılbaşı Yemekleri Atölyesi ya da üçüncü dalga kahvecilerden kormamanızı sağlayacak bir kahve atölyesi...

Bekleyecek sabrınız kalmadıysa hemen Biletix'; biraz düşünmeye ihtiyacınız varsa Kış Atölyeleri çok yakında yine Biletix'te.

 

-Ekim 2018

KALP KIRMA YUMURTA KIR

Sabah menemen, akşam yumurta sufle; yarın krep, öğlen çılbır. Her evin olmazsa olmazı, her buzdolabının iç kapağında protokolden yeri ayrılmış yumurtalar kendilerine ait bir günü hak etmiyor mu? 12 Ekim Dünya Yumurta Günü'nü Yum-Bir önderliğinde Gastronometro'da "Yaşam için Protein" diyen yumurtaseverler Ayşe Tolga, Ayhan Sicimoğlu, Ender Saraç ve Hazer Amani ile kutladık!  

-Ekim 2018

SINIRLARINI ZORLAYANLAR GASTRONOMETRO'DA

Günde 1.2 milyon öğün hizmeti veren bir catering firmasının en iyi 7 aşçısına "Yarışma için en yaratıcı, en güzel menülerinizi yazın." deyip yarışma günü gelip çattığında "Şimdi sınırlarınızı zorlayın ve sevgili yarışmacı arkadaşınızın henüz öğrendiğiniz o çok sevgili menüsünü hazırlayın." derseniz ne olur? İşler önce biraz karışır ama sonra keşfettiği yeni sınırlarıyla gurur duyan aşçıların özenli tabaklarını görürsünüz. Sofra Compass Grubu, Gastronometro'da 2018'in Top Chef'ini seçti. Yarışmanın kazananı Uğur Bostancıoğlu oldu ama bizce herkes evine galibiyet duygusuyla döndü.

 

-Ekim 2018

GÜZEL OLAN SİZİNLE BÜYÜMEK

7 Eylül 2015! Eşi benzeri olmayan bir ekip, eşi benzeri olmayan bir işe imza attı ve Gastronometro'nun kapıları açıldı!

O Gastronometro, bugün 3 yaşında ve her zamankinden daha kararlı, daha tutkulu, daha güçlü! Her geçen gün büyüyen takipçi kitlesiyle, her gün yeniliklerine yenilerini katmak üzere tezgahının başına geçen Gastronometro aşıkları bizi taze fikirlerle dolduruyor! İyi ki doğdun Gastronometro, nice gastronomik yıllara.

SINIRLARI KALDIRIN: BİZ GELİYORUZ!

Ülkeden ülkeye dil değişebilir; ama görselliğin gücü ne kıta tanır ne yarım küre. Türk gastronomisinin muhteşemliklerini dünyanın herhangi bir yerinden, herhangi bir kişiye merak uyandıracak, hayranlık besletecek şekilde ulaştırmalıyız. Ama nasıl?

Cevap: İlham Veren Tarifler videoları. Kültür ve Turizm Bakanlığı, toplamda 6.1 milyon takipçisi olan "Turkey Home" sosyal medya sayfalarında gastronomi partneri ilan ettiği Gastronometro'nun videolarını paylaşmaya başladı ve Gastronometro'nun şanı ülke sınırlarını aşııııp geçti...

İLKLERİN PLATFORMU: GASTRONOMETRO

Henüz Türkiye'de 5 yıldızlı bir otel yok iken, henüz genlerimizdeki misafirperverliğin dünyadaki karşılığını bilmez iken açılmış bir okul; dünyanın ilk otelceilik okulu École hôtelière de Lausanne! 125 yıldır yalnızca turizm sektörünün en iyilerini yetiştirmeyip farklı sektörlerden yöneticilere de farklı bakış açıları kazandıra École hôtelière de Lausanne şimdi Gastronometro'nun anlaşmalı okullarından birisi. Bizce hazır olun, dev projelerin gelmesi an meselesi.

HERKESE YETECEK KADAR KAFEİNİMİZ VAR

Şehrin en popüler festivali, kahve kokuları rahatça yükselip havaya karışabilsin diye stratejik bir konumda, Küçükçiftlik Park'ta onlarca baristanın canla başla çalıştığı Kahve Festivali'nin sonuna geldik. Rioba'nın kahveleriyle boy gösterdiği festivalde Gastronometro ekibi Rioba çay ve Rioba kahvelerden ürettiği dondurmalar ve soğuk çaylarla yer aldı. E artık şehirce uyandıysak, yaz da resmen bittiyse herkes işinin başına!

HATIRLATMA!

Sonbahar atölyeleri Biletix'te hala satışta!

Bizce kaçırmayın, hemen o süper atölyeyi yakalayın.

ATÖLYELER

GASTRONOMİ DENİNCE GASTRONOMETRO

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sosyal medya hesaplarında Gastronometro’yu gastronomi partneri ilan etti ve ilham veren yolculuğumuzun ülke sınırlarını aşmasına destek verdi.

“Turkey Home” isimli Türkiye tanıtım hesaplarında İlham Veren Tarifler serisinden “Istakozlu Brokoli Dolması”, dünyanın dört bir yanından, Facebook’ta 5.1 mil, Twitter’da ise 745K takipçi ile buluştu!

Serinin kalan videoları önümüzdeki günlerde “Turkey Home” sayfalarında yerini almaya devam edecek. İlham almak  isteyenlere, tüm videolarımız Youtube kanalımızda!

HAVALAR SOĞUYACAK, ATÖLYELERİMİZE SIĞININ!

Yine Biletix'teyiz!

Sonbahara özel 9 atölyemizle ve yepyeni içeriklerle sizinleyiz.

 

Şimdi yavaşça Biletix'e gidin, Gastronometro atölyerini bulun ve konyenjanlar dolmadan yerinizi ayırın!

İLHAM PERİNİZ: GASTRONOMETRO YOUTUBE KANALI!

İlham veren şefler, ilham veren tarifler derken sıra ilham veren yumurtalarda! İhtiyacımız olan kısmı aldıktan sonra tüzüne bile bakmadığımız o kabuklarla neler yapılabileceğini Gastronometro şeflerinden Murat İlke Özipek Youtube kanalında gösteriyor ve sizi daha israfsız, daha yaratıcı mutfaklara davet ediyor!

BİLİYORUZ Kİ TADIYORUZ!

Açılışından bu yana yüzlerin, binlerin hayatına dokunan Gastronometro, Metro Chef markalı ürünlere de dokunuyor ve yalnızca şeflerimizin onayını almış ürünler raflarda yerini alıyor. İlkleri seven Gastronometro, yapılan tüm tadım etkinliklerini uluslararası geçerliliğe kavuşturabilmek için Türk Akreditasyon Kurumu'ndan akredite ilk ve tek gastronomi platformu olmak üzere çıktığı yolun sonuna çok yakın! Sürprizlerin ve yeniliklerin fazlası sosyal medya hesaplarmızda!

MÜJDEMİZİ İSTERİZ!

Londra merkezli WSET (Wine and Spirit Education Trust) neredeyse 50 yıldır dünyanın 70 farklı ülkesinde şarapseverlere eğitimler ve sertifika programları sunuyor. Peki, Gastronometro bunun neresinde? Tam kalbinde! 

WSET'in Türkiye'deki ikinci onaylı eğitim merkezi olan Gastronometro, Ekim ayından itibaren 1. ve 2. seviye kursları ile sizinle.

Biletler çok yakında, Biletix'te!