Bültenler

GÜZEL OLAN SİZİNLE BÜYÜMEK

7 Eylül 2015! Eşi benzeri olmayan bir ekip, eşi benzeri olmayan bir işe imza attı ve Gastronometro'nun kapıları açıldı!

O Gastronometro, bugün 3 yaşında ve her zamankinden daha kararlı, daha tutkulu, daha güçlü! Her geçen gün büyüyen takipçi kitlesiyle, her gün yeniliklerine yenilerini katmak üzere tezgahının başına geçen Gastronometro aşıkları bizi taze fikirlerle dolduruyor! İyi ki doğdun Gastronometro, nice gastronomik yıllara.

SINIRLARI KALDIRIN: BİZ GELİYORUZ!

Ülkeden ülkeye dil değişebilir; ama görselliğin gücü ne kıta tanır ne yarım küre. Türk gastronomisinin muhteşemliklerini dünyanın herhangi bir yerinden, herhangi bir kişiye merak uyandıracak, hayranlık besletecek şekilde ulaştırmalıyız. Ama nasıl?

Cevap: İlham Veren Tarifler videoları. Kültür ve Turizm Bakanlığı, toplamda 6.1 milyon takipçisi olan "Turkey Home" sosyal medya sayfalarında gastronomi partneri ilan ettiği Gastronometro'nun videolarını paylaşmaya başladı ve Gastronometro'nun şanı ülke sınırlarını aşııııp geçti...

İLKLERİN PLATFORMU: GASTRONOMETRO

Henüz Türkiye'de 5 yıldızlı bir otel yok iken, henüz genlerimizdeki misafirperverliğin dünyadaki karşılığını bilmez iken açılmış bir okul; dünyanın ilk otelceilik okulu École hôtelière de Lausanne! 125 yıldır yalnızca turizm sektörünün en iyilerini yetiştirmeyip farklı sektörlerden yöneticilere de farklı bakış açıları kazandıra École hôtelière de Lausanne şimdi Gastronometro'nun anlaşmalı okullarından birisi. Bizce hazır olun, dev projelerin gelmesi an meselesi.

HERKESE YETECEK KADAR KAFEİNİMİZ VAR

Şehrin en popüler festivali, kahve kokuları rahatça yükselip havaya karışabilsin diye stratejik bir konumda, Küçükçiftlik Park'ta onlarca baristanın canla başla çalıştığı Kahve Festivali'nin sonuna geldik. Rioba'nın kahveleriyle boy gösterdiği festivalde Gastronometro ekibi Rioba çay ve Rioba kahvelerden ürettiği dondurmalar ve soğuk çaylarla yer aldı. E artık şehirce uyandıysak, yaz da resmen bittiyse herkes işinin başına!

HATIRLATMA!

Sonbahar atölyeleri Biletix'te hala satışta!

Bizce kaçırmayın, hemen o süper atölyeyi yakalayın.

ATÖLYELER

GASTRONOMİ DENİNCE GASTRONOMETRO

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sosyal medya hesaplarında Gastronometro’yu gastronomi partneri ilan etti ve ilham veren yolculuğumuzun ülke sınırlarını aşmasına destek verdi.

“Turkey Home” isimli Türkiye tanıtım hesaplarında İlham Veren Tarifler serisinden “Istakozlu Brokoli Dolması”, dünyanın dört bir yanından, Facebook’ta 5.1 mil, Twitter’da ise 745K takipçi ile buluştu!

Serinin kalan videoları önümüzdeki günlerde “Turkey Home” sayfalarında yerini almaya devam edecek. İlham almak  isteyenlere, tüm videolarımız Youtube kanalımızda!

HAVALAR SOĞUYACAK, ATÖLYELERİMİZE SIĞININ!

Yine Biletix'teyiz!

Sonbahara özel 9 atölyemizle ve yepyeni içeriklerle sizinleyiz.

 

Şimdi yavaşça Biletix'e gidin, Gastronometro atölyerini bulun ve konyenjanlar dolmadan yerinizi ayırın!

İLHAM PERİNİZ: GASTRONOMETRO YOUTUBE KANALI!

İlham veren şefler, ilham veren tarifler derken sıra ilham veren yumurtalarda! İhtiyacımız olan kısmı aldıktan sonra tüzüne bile bakmadığımız o kabuklarla neler yapılabileceğini Gastronometro şeflerinden Murat İlke Özipek Youtube kanalında gösteriyor ve sizi daha israfsız, daha yaratıcı mutfaklara davet ediyor!

BİLİYORUZ Kİ TADIYORUZ!

Açılışından bu yana yüzlerin, binlerin hayatına dokunan Gastronometro, Metro Chef markalı ürünlere de dokunuyor ve yalnızca şeflerimizin onayını almış ürünler raflarda yerini alıyor. İlkleri seven Gastronometro, yapılan tüm tadım etkinliklerini uluslararası geçerliliğe kavuşturabilmek için Türk Akreditasyon Kurumu'ndan akredite ilk ve tek gastronomi platformu olmak üzere çıktığı yolun sonuna çok yakın! Sürprizlerin ve yeniliklerin fazlası sosyal medya hesaplarmızda!

MÜJDEMİZİ İSTERİZ!

Londra merkezli WSET (Wine and Spirit Education Trust) neredeyse 50 yıldır dünyanın 70 farklı ülkesinde şarapseverlere eğitimler ve sertifika programları sunuyor. Peki, Gastronometro bunun neresinde? Tam kalbinde! 

WSET'in Türkiye'deki ikinci onaylı eğitim merkezi olan Gastronometro, Ekim ayından itibaren 1. ve 2. seviye kursları ile sizinle.

Biletler çok yakında, Biletix'te!